masáže petra, Masáže sportovní a rekondiční, Masáž horkými lávovými kameny, Lymfatická masáž, Anticelulitidová masáž, Baňkování, Medové baňkování, Havajská masáž, Čínská tlaková masáž šíje a hlavy, Aromamasáže

     Jarní očista těla
 
   
Cítíte-li únavu, malátnost a jste bez energie, při pohledu do zrcadla zjistíte, že máte nafouklé bříško, možná o pár kilo navíc a máte problémy s trávením. K tomu všemu jste si všimli, že vaše vlasy se lámou, kůže je suchá a povadlá a častěji vás bolí hlava.       

To jsou příznaky přetížení vašeho organismu toxiny. Proto tělo pracuje pomalu a snaží se naznačit, že potřebuje odlehčit.

Padá na nás jarní únava, kterou je potřeba včas zarazit již na počátku. Celková detoxikace organizmu napomůže odstranit jedy a pročisti naše zažívání.

V tomto období musíme věnovat svému tělu více času, než je obvyklé. Nefunguje to tak, že sníte nějakou zázračnou tabletu, která vše udělá za vás.       

Nejprve je třeba začít s jídlem, jídelníček musíme upravit tak, abychom v době očisty nepřijímali další odpadní, toxické látky.

   
   
Strava by měla být velmi jednoduchá, vynechat maso, mléčné výrobky vyjma bílých neochucených jogurtů, nutné je vynechat pečivo a jídlo, které je připravované z bílé mouky, vynechejte i brambory a lilkovitou zeleninu, cukr, slazené nápoje, umělými sladidly už vůbec né, nejlépe pijte jen čistou vodu, zeleninové šťávy a čaje.

Rozhodně je nutné po dobu očisty vynechat také, kávu!!
   
Co tedy jíst: většinou jen různé obilné kaše, které je možno ochutit ovocem, medem, nebo zeleninou, celozrnné a tmavé pečivo, kořenovou mírně povařenou zeleninu, domácí ovoce.
   
Jídlo by mělo být pravidelné i více než  pětkrát denně, nepřejídat se, jist opravdu tak, aby jste byli tak říkajíc nedojedení.
 
 1-2týdny lehká strava, pitný režim denně minimálně 1,5 l tekutin, pití očistných čajů, potní lázně, sauna, dostatek pohybu na čerstvém vzduchu,tím se zbavíte odpadních látek, přebytečných kil, zregenerujete játra, ulevíte všem orgánům, budete se cítit lehce a plní energie, někomu se upraví tlak, někoho přejdou vleklé bolesti hlavy, celkově se vylepší zdravotní i psychický stav!!!
 
Pro detoxikaci těla je také důležitá LYMFATICKÁ MASÁŽ
 je to hmatová technika orientovaná na lymfatický systém, jejíž cílem je zlepšit odtok lymfy a tím pádem zlepšit odvod toxických látek z těla. Lymfa totiž nemá svojí vlastní pumpu, proto ji rozpohybuje pouze pohyb nebo masáž. Je vhodná pro ošetření unavených končetin a zlepšuje nejenom celulitidu, ale pokožku celého těla vůbec. Zvyšuje imunitu a detoxikaci organismu. Používá se k ošetření otokových stavů, při těžkých nohách.Účinnost lymfa.masáží spočívá v rozproudění lymfy, která pak rychleji odvádí z těla nečistoty a toxiny. Aby byl výsledek rozpoznatelný, měla byste podstoupit asi 10-15 ošetření asi 2x ročně.
   
Během několika následujících týdnů už bude opravdu z čeho vybírat. Při procházce přírodou si budeme moci domů přinést spoustu různých bylinek, které nám prokáží neocenitelnou službu - pročistí krev a dodají našemu tělu vitaminy, minerály a další užitečné látky, čímž nám pomohou předejít jarní únavě, posílí naši imunitu a dodají nám životní energii.
K očistě těla přispívá také zelený čaj, vhodné jsou bylinky, ale ty je třeba občas střídat, jinak by mohly vyvolat alergické reakce. 
   
 NÁVOD, JAK DETOXIKOVAT ORGANISMUS:

Střeva

Jezte hodně čerstvé zeleniny,celozrnné suroviny,tím se upraví stolice. Místo cukrem nebo medem slaďte mléčným cukrem. (pozor při alergii na laktózu - mléčný cukr).
Ledviny
Pijte asi 2litry tekutin denně, nejlépe pramenitou vodu nebo čaj (zelený maté, lapacho, kopřivový, z listů břízy nebo heřmánkový…). Chřest a petržel podporují vylučování ledvinami.
Játra
Jezte občas artyčoky, pomáhají játrům v detoxikační činnosti, podobně působí zelený čaj maté a čaj lapacho.
Kůže
Prokrvení kůže zlepšují masáže a sauna.
Sliznice
Olejovou terapií pomůžete tělu zbavit se jedů.
Plíce
Choďte hodně na procházky, nechte se inspirovat různým dechovými terapiemi.
Duše
Naučte se relaxační techniky, jako je jóga, autogenní trénink, zilgrei, meditace; popř. zkuste řešit své problémy v rozhovoru s psychoterapeutem; naučte se zvládat stres. 
 
 

 

 

    

 

 
   
 
 
 (c) 2008 Všechna práva vyhrazena

Bihaja design